پنجشنبه 2 اسفند 1397 15 جمادی‌الثانی 1440

نصرالله فولادی در سال 1296 هـ.ش در روستای احمدمحـمودی متولد شد مردی ریز نقش دارای قامتی کوتاه ولی دل و جرأتی باور نکردنی و مثال زدنی  داشت بر خلاف قد و قامتش مردی زبردست،قدر و تا حدودی تند خو بوداکثر اوقات فراغتش در کوه و شکار بسر میبرد که اتفاقا شکارچی لایق و چیره دستی بود که در زمان خودش بمانندش کم نظیر و حتى بی نظیر بود. هرگز ترس در وجود این مرد جایی نداشت ، فردی بسیار متعصب  نسبت به زادگاه و تمام هم ولایتیهاش بود  و بسبب همان تعصبش باعث شد که بعد از ازدواج ناموفقش  دگر بار تا پایان عمر به فکر ازدواج مجدد نیافتد. ولی نقطه جالب قضیه این است  که بدانید  به رسم  آنموقع 90% خواستگاریهای روستا توسط مشارالیه انجام میگرفت.

مرحوم پاسلار احمد در سال 1270 هجری شمسی چشم به جهان گشود وبعد از 50 سال زندگی با عزت  وخدمت در حد توان آنروزگار به مردم و هم ولایتیهایش در سال 1321هجری شمسی رخت از این دنیا بر بستند وبه دیدار حق شتافتند.

این مرد بزرگوار که نام نیک او زبانزد عام و خاص بوده و میباشد ازعادلترین  کدخدایان  زمان خود محسوب میشد وتمام داشته هایش را با مردم تقسیم مینمود و حق کد خدایی را از هیچ احد الناسی نمیگرفتند،ایشان در سال 1310 به سمت کدخدای محل برگزیده شدند وبمدت11 سال در این سمت ودر خدمت مردم بودند و خدمات قابل توجهی به هم روستاییان خود کردند.

چو خواهی که نامت شود جاودان ++++++ مکـن نـام نیـک بزرگـان نهــان

بدون شک صحبت  کردن و نوشتن از مردان بزرگ بعد از حدود یک قرن  کار چندان آسانی نیست، بخصوص که کل  اطلاعات ودانسته های ما ازعزیزان ونسلهای پیشمان که سینه به سینه  به ما رسیده که عمدتا که بطور مستقیم با این افراد هم عصر و هم عهد بوده اند.

 بدون شک یکی از سرشناسترین و معروفترین این مردان  که در آبادی و معروفییت و معرف بودن احمد محمودی سهم به سزایی داشته اند به گواه تاریخ و پیشینیانمان مرحوم ((پاســلار حاجی محمد صادق)) میباشند.

 حاجی محمد صادق یا به لفظ خودمان حاجی مصادق در نیمه دوم قرن 12 میزیسته اند، ایشان مردی بلند قامت چهارشانه قوی هیکل با لحن و صدایی گیرا  وابهت خاص خود،که به رسم اکثر مردان آن روزگاربرای پوشش سر از چپیه استفاده میکرده اند

 

Template Design:Dima Group