دوشنبه 14 آذر 1401 11 جمادی‌الاول 1444

نصرالله فولادی در سال 1296 هـ.ش در روستای احمدمحـمودی متولد شد مردی ریز نقش دارای قامتی کوتاه ولی دل و جرأتی باور نکردنی و مثال زدنی  داشت بر خلاف قد و قامتش مردی زبردست،قدر و تا حدودی تند خو بوداکثر اوقات فراغتش در کوه و شکار بسر میبرد که اتفاقا شکارچی لایق و چیره دستی بود که در زمان خودش بمانندش کم نظیر و حتى بی نظیر بود. هرگز ترس در وجود این مرد جایی نداشت ، فردی بسیار متعصب  نسبت به زادگاه و تمام هم ولایتیهاش بود  و بسبب همان تعصبش باعث شد که بعد از ازدواج ناموفقش  دگر بار تا پایان عمر به فکر ازدواج مجدد نیافتد. ولی نقطه جالب قضیه این است  که بدانید  به رسم  آنموقع 90% خواستگاریهای روستا توسط مشارالیه انجام میگرفت.

زرنگی و زبردستی ایشان بود که  تفنگچی قافله ها میشد و هیچکس بیــاد ندارد قافله ای که مرحوم نصرالله فولادی تفنگچی آن باشد مورد دستبرد و غارت دزدان قرار گرفته باشد و حتی از نام او در قافله هایی که او مسولییتی نداشت جهت ترساندن راهزنان استفاده میشد.

 ایشان فردی بود که تمام عمرش را صرف  دفاع از مال و اموال روستا  از دست دزدان نمود وهمیشه جلودار از دفاع از اموال مردم بود  و هرگز کسی نتوانست گله دامهای روستا را به تاراج ببرد  وهمیشه  ایشان با تجربه و درایتی که داشتند رمه های  به تاراج برده شده اهالی روستا را با چیره دستی هر چه تمامتراز چنگ راهزنان درآورده و سالم و بدون چشمداشت به مالباختگان بر میگرداند و  با وجودیکه خودشان هیچ سهمی در  این دامها نداشت ، تا اینکه در سال 1362 به شیراز نقل مکان کردند  و بالاخره این مرد بزرگ  در سال 1373  در سن 77 سالگی  دور از زادگاهش،در شیرازچشم از جهان بست، و در همانجا دفن گردید... خدایش بیامرزد  ...

روحش شــــاد ، یادش گــــــرامی.

Template Design:Dima Group